Podyskutuj z nami & Wiadomości mediów społecznościowych

 

Literatura

 

Linki

 

Rozwiązanie uniwersalnego projektowania

 

Najważniejsze rezultaty projektu

 

Ergo Work sieć

 

Usability.gov

Zasoby do projektowania używalnych, uzytecznych i dostępnych stron internetowych i użytkowników interfejsów. Wytyczne, metody, szablony i dokumenty.

http://www.usability.gov/

 

Usability.net

Projekt finansowany przez Unię Europejską promujacy użyteczność i projektowanie skoncentrowane na użytkowniku.

http://www.usabilitynet.org/home.htm

 

Towarzystwo Czynników Ludzkich i Ergonomii

Misją towarzystwa jest promowanie, odkrywania i wymiana wiedzy dotyczącej charakterystyki istot ludzkich, która znajdzie zastosowanie w projektowaniu systemów i wszelkiego rodzaju urządzeń.

https://www.hfes.org//Web/Default.aspx

 

Don Norman: Projektowanie Dla Ludzi

Inżynier elektryk i psycholog, pracownik naukowy na Uniwersytecie Harvardu, Północnozachodniego Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, i KAIST (Korea Południowa) koncentruje się na strategii projektowania. Książki, eseje, konsultacje i rozmowy.

http://www.jnd.org/

 

Centrum projektowania uniwersalnego (NC Uniwersytet Stanowy)

Centrum Projektowania Uniwersalnego (CUD) jest To centrum badawcze, krajowej informacji i wsparcia techniczn ego, które ocenia, rozwija i promuje dostępne i uniwersalne projektowanie i produkty w budownictwie obiektów użyteczności publicznej i obiektów handlowych w warunkach zewnętrznych.

http://www.ncsu.edu/ncsu/design/cud/

 

Skandynawskie Towarzystwo Ergonomii Czynników ludzkich

Skandynawskie Towarzystwo Ergonomii Czynników ludzkich (NES) założone w 1969r., reprezentujące profesjonalne zainteresowania około 1400 członków z pięciu krajów skandynawskich.

http://nordicergonomics.org/

 

Blog brytyjskiego ergonomisty Rolanda Bargea

Osobisty blog brytyjskiego ergonomisty Rolanda Barka, zawierający wiele ciekawych zasobów dot. Ergonomii, linki i informacje.

http://ergonomicsblog.uk/

 

AbilityNet

AbilityNet to organizacja działająca na rzecz zmiany jakości życia osób niepełnosprawnych poprzez wspieranie ich w korzystaniu z technologii cyfrowych w pracy, w domu lub w nauce.

http://www.abilitynet.org.uk

 

AbilityNet bezpłatne seminaria internetowe nt. niepełnosprawności w miejscu pracy

AbilityNet oferuje cykl comiesięcznych bezpłatnych seminariów internetowych, dla pracodawców, pracowników HR i pracowników, ułatwiających zrozumienia, jak technologia cyfrowa może pomóc osobom niepełnosprawnym pokonać bariery w miejscu pracy. Każda sesja będzie koncentrować się na kwestiach, które nasi eksperci napotykają w miejscu pracy i jest przeznaczona dla specjalistów HR i innych pracowników nie-technicznych, takich jak praktycy z różnych dziedzin

http://www.abilitynet.org.uk/advice-info/webinars/workplace

 

Kanadyjskie Stowarzyszenie Ergonomistów (ACE)

Strona internetowa Kanadyjskiego Stowarzyszenia Ergonomistów prezentująca informacje na temat kanadyjskich szkół oferujących programy kształcenia w dziedzinie ergonomii oraz wymagania dla osób chcących zostać Kanadyjskim Certyfikowanym Zawodowym Ergonomistą (CCPE)

http://ace-ergocanada.ca

 

Centrum Dostępnego Środowiska (Centre for Accessible Environments –CAE)

Centrum Dostępnego Środowiska jest wiodącą w Zjednoczonym Królestwie instytucją w dziedzinie projektowania włączającego. Jej celem jest pomoc w tworzeniu środowiska architektonicznego, z którego korzystają wszyscy, w tym osoby niepełnosprawne i starsze.

http://cae.org.uk

 

Centrum Doskonałości w dziedzinie projektowania uniwersalnego (Centre for Excellence in Universal. Design - CEUD)

Działalność Centrum jest dedykowana wspieraniu projektowania środowiska, które jest dostępne, zrozumiałe i wykorzystywane przez wszystkich niezależnie od wieku, wzrostu i zdolności. CEUD jest częścią Krajowego Urzędu ds. Niepełnosprawności.

http://universaldesign.ie

 

Centrum Rejestracji Europejskich Ergonomistów (Centre for Registration of European Ergonomists – CREE)

Centrum Rejestracji Europejskich Ergonomistów (CREE) zapewnia linki do zarejestrowanych ergonomistów w krajach europejskich.

http://www.eurerg.eu

 

Designingwithpeople.org

Zasoby internetowe utworzone przez Centrum Helen Hamlyn, dla Projektowania w Królewskiej Akademii Sztuki, udostępniane informacje nt. sposobów projektowania dla społeczeństwa. Sekcje dot. ludzi, metod, działań i etyki wspomagające projektantów produktów.

http://designingwithpeople.rca.ac.uk

 

Discover

Discover pomaga opiekunom w korzystaniu z komputerów i Internetu, aby osadzić technologię cyfroweą w ich codziennym życiu.

http://www.discover4carers.eu

 

ElderImpact

ElderImpact wspiera seniorów w starzeniu się poprzez dostarczanie przydatnych informacji, których potrzebują, aby zachować kontrolę nad własnym życiem.

http://elderimpact.org/about-us/

 

Książki na temat ergonomii i czynnikow ludzkich.

Lista płatnych książek, oferowanych przez Taylor & Francis Group - CRC Press

http://www.crcpress.com/ergonomics-human-factors

 

Humantech Inc.

Humantech jest firmą specjalizującą się w ergonomii, która zapewnia nagrane seminaria internetowe, miesięczne biuletyny elektroniczne, studia przypadków, darmowe e-booki i prezentacja na swojej stronie internetowej

http://www.humantech.com

 

Podejście Grupy OKI do projektowania uniwersalnego

Przegląd definicji uniwersalnego projektowania sporzadzony przez Grupę OKI

https://www.oki.com/en/csr/csract/customer/ud.html

 

Blog brytyjskiego ergonomisty Rolanda Bargea

Osobisty blog brytyjskiego ergonomisty Rolanda Barka, zawierający wiele ciekawych zasobów dot. Ergonomii, linki i informacje

http://ergonomi.co.uk

 

The Ergonomist

Ergonomista jest magazynem członkowskim Instututu Ergonomii i Czynników Ludzkich - IEHF (Institute of Ergonomics and Human Factors – IEHF)

http://www.ergonomics.org.uk/the-ergonomist/